۰
در کمیسیون‌های تخصصی انجام می‌شود

بررسی طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ در مجلس

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱
بررسی طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ در مجلس
بررسی طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ در مجلس


آی‌تی‌من- جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان تدوین طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ در مجلس گفت:‌ رمزارزها فرصتی را در کشور فراهم کرده که می‌توان از طریق آن حدود 4 تا 5 میلیارد دلار ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد.

وی درباره مشکل تامین برق در کشور هم اظهار کرد: در روزهای گرم سال و در ساعات پیک ما شدیدا با مشکل کمبود برق و در فصول سرد سال هم با افزایش تولید برق مواجه هستیم و این موضوع موجب شده تا از یک سو کمبود برق و خاموشی‌ها در تابستان برای کشور مشکلاتی را ایجاد کند و از طرف دیگر عدم استفاده برق در زمستان، تولید برای نیروگاه‌ها مقرون به صرفه نباشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ضمن تاکید براینکه طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ می‌تواند کمک کند تا در فصول سرد سال برق مازاد برای تولید رمزارزها مورد استفاده قرار گیرد تا بخشی از نیازهای ارز وارداتی خود را تامین کنیم، گفت: از طرف دیگر به دلیل کمبود برق در فصول گرم سال می‌توان با ارایه مجوز احداث نیروگاه به افرادی که دنبال استخراج رمزارزها هستند، در کنار تامین برق مورد نیازشان، مازاد آن را فروخته و در زمستان هم برق مازاد نیروگاه‌های دولتی را خریداری کنند.

قادری افزود: رمزارزها قابل کنترل توسط آمریکایی‌ها نیست و می‌توان با استفاده از استخرهای خارجی، ارز مورد نیاز کشور را تامین کرد. عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح قانونمندسازی رمزارزها و ماینینگ توسط هیات رییسه مجلس اعلام وصول شده و اکنون برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی مربوطه ارسال خواهد شد.
مرجع : خانه ملت
کد مطلب : ۲۷۴۶۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما