۰

میکروب‌های خطرناک با هوش مصنوعی شناسایی می‌شوند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
میکروب‌های خطرناک
 با هوش مصنوعی شناسایی می‌شوند
میکروب‌های خطرناک با هوش مصنوعی شناسایی می‌شوند

آی‌تی‌من-  میکروب‌های خطرناک که به سوپرباگ‌ها شهرت دارند در برابر آنتی بیوتیک‌ها مقاوم هستند و لذا می‌توانند بیماری‌های خطرناکی را به انسان منتقل کنند که درمان آنها به سادگی میسر نمی‌شود. عفونت‌های ناشی از سوپرباگ‌ها سالانه بیش از ۷۰۰هزار نفر را در سراسر جهان به کام مرگ می‌فرستد و انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۵۰ به حدود ده میلیون نفر در سال افزایش یابد.

سیستم هوش مصنوعی جدید که آلفرد نام گرفته با دریافت بودجه ۳.۴ میلیون دلاری از دولت فدرال استرالیا ابداع شده است. این ابزار هوش مصنوعی با بررسی اطلاعات ژنتیکی میکروب‌ها، داده‌های الکترونیکی مربوط به مراقبت‌های درمانی و نیز با بهره‌گیری از یک پایگاه داده گسترده می‌تواند مقاومت دارویی میکروب‌ها را بررسی کرده و در نهایت سوپرباگ‌های خطرناک را شناسایی کند.  این سیستم می‌تواند از هر بیمار ده‌ها هزار قطعه داده متنوع جمع آوری کند و با مقایسه این داده‌ها با اطلاعات قبلی به یافتن بهترین روش درمانی برای هر بیمار و بررسی پیامدهای استفاده از هر یک از این روش‌های درمانی کمک کند.

از این طریق می‌توان نحوه انتقال عفونت سوپرباگ‌ها به بدن انسان را بررسی کرد و حتی متوجه شد این نوع عفونت‌ها به چه میزان و شیوه‌ای از بیمارستان‌ها به بدن افراد منتقل می‌شوند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۵۱۴۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين