۰

سهمیه امریه سربازی برای نخبگان افزایش یافت

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰
سهمیه امریه سربازی برای نخبگان افزایش یافت
سهمیه امریه سربازی برای نخبگان افزایش یافت
 
آی‌تی‌من- مجمع تشکل‌های دانش بنیان ایران از ابتدای سال جاری، طی نامه‌ای محضر فرمانده معظم کل قوا درخواست افزایش سهمیه نخبگان فناور به عنوان سرباز امریه جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان را مطرح کرد.
 
با توجه به فعالیت بیش از پنج هزار شرکت دانش‌بنیان و روند رو به افزایش آنها و سهمیه اندک تخصیص یافته به نخبگان برای امریه سربازی که منجر به اعمال سختیگری‌های زیادی از سوی معاونت علمی‌و فناوری شده بود و به منظور استفاده موثر از ظرفیت فارغ التحصیلان ممتاز و نخبگان دانشگاهی؛ مجمع تشکل‌های دانش بنیان، طی نامه‌ای محضر فرمانده معظم کل قوا درخواست افزایش سهمیه نخبگان فناور به عنوان سرباز امریه جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان را مطرح کرد.
 
سپس درخواست معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص افزایش سهمیه دانش آموختگان برتر فناور (پروژه جایگزین خدمت) و سرباز فناور (مامور) جهت به کارگیری در شرکت‌های دانش‌بنیان پس از بررسی، به همراه پیشنهاداتی به محضر فرمانده معظم کل قوا تقدیم و مقرر شد.
 
به موجب این مصوبه سالانه در سقف تعداد 200 نفر دانش آموخته برتر فناور مورد تایید بنیاد ملی نخبگان کشور جهت انجام پروژه تحقیقاتی فناورانه (پروژه جایگزین خدمت) در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و نقشه جامع علمی‌داجا و بر اساس معیارهایی با نظارت معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری، به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی شوند.
 
معیارهای شرکت‌های دانش بنیان و اولویت‌های به‌کارگیری شامل: همکار بخش دفاعی و دارای پروانه سمتا، دارای سطح فناوری برتر، دارای توان تولیدی محصولات دانش‌بنیان گلوگاهی و تحریمی، دارای قابلیت رفع گلوگاه فناورانه کشور و مجری پروژه‌های الویت دار ملی و اقتصادی کشور.
 
همینطور مصوب شد که سالانه در سقف 750 نفر از کارکنان وظیفه دارای تحصیلات حداقل کارشناسی که با تایید معاونت علمی ‌و فناوری، جزو اعضای کلیدی و بنیان‌گذار شرکت‌های دانش بنیان محسوب شده و براساس معیارهای شفاف و عادلانه انتخاب می‌شوند، به عنوان سرباز فناور و به صورت مامور (امریه) و به نظارت دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح جهت خدمت (خدمت در عرصه فعالیت‌های فناورانه) در شرکت‌های دانش بنیان با اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان همکار بخش دفاعی، به معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری اختصاص یابند.
 
 
 
کد مطلب : ۲۷۵۵۶۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين