۰

چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی‌‌های هواوی شویم

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی‌‌های هواوی شویم
چگونه وارد حالت ریکاوری گوشی‌‌های هواوی شویم

آی‌تی‌من- حالت ریکاوری (Recovery Mode) در دستگاه‌های اندرویدی، محیطی مستقل و سبک است که روی قسمتی مجزا از سیستم‌عامل دستگاه قرار می‌گیرد. با ورود به این بخش می‌توان اقدام‌های کاربردی مانند بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ (Factory Reset)، حذف حافظه Cache اپلیکیشن‌ها، انجام به روزرسانی‌های خاص و... را انجام داد. 

 ذات متن‌باز سیستم‌عامل اندروید و امکان شخصی‌سازی‌های متعدد در بخش‌های مختلف، به سازندگان این امکان را می‌دهد که از روش‌های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی‌های هوشمند اندرویدی استفاده کنند.

به طور معمول برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی‌های اندرویدی استفاده از کلید‌های ترکیبی به عنوان میان‌بر است. با این حال به علت تعدد شرکت‌های سازنده، روش‌های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فشردن هم‌زمان «دکمه پاور + افزایش صدا» در برخی از گوشی‌های هوشمند اجرای حالت ریکاوری را در پی داشته باشد و در برخی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.

چرا به ریکاوری احتیاج داریم
نخستین کارایی حالت ریکاوری، نصب به روزرسانی‌هاست. دستگاه پس از دانلود آپدیت‌های نرم‌افزاری و دریافت تأیید کاربر برای نصب، به طور خودکار به حالت ریکاوری مراجعه و به روزرسانی را نصب می‌کند. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که فایل Zip به روزرسانی‌ را به طور دستی از اینترنت دانلود کنیم و از طریق حالت ریکاوری آن را نصب کنیم.

از ویژگی‌های مهمی‌که حالت ریکاوری ارائه می‌کند، می‌توان به بازیابی تنظیمات کارخانه، پاک کردن داده‌ها و پاک کردن حافظه Cache اشاره کرد. استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند منجر به افزایش کارایی دستگاه شود؛ مخصوصاً زمانی که دستگاه دچار مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی یا نقص در عملکرد سیستم‌عامل شده باشد.

چگونه  وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) گوشی‌های هواوی  شویم
1. با استفاده از دکمه پاور دستگاه را خاموش کنید.

2. پس از خاموش شدن دستگاه به طور کامل، کلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.

 3. پس از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می‌شود.

4. با استفاده از دکمه پاور  دستگاه وارد حالت ریکاوری می‌شود.

5. پس از ورود به حالت ریکاوری، می‌توان از دکمه‌های ولوم بالا و پایین،  برای حرکت و جابه‌جایی میان گزینه‌ها و از دکمه پاور به منظور انتخاب گزینه‌ مورد نظر، استفاده کرد.

پس از انجام این مراحل می‌توان  وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) در گوشی‌های هواوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه «Reboot System Now» با استفاده از دکمه‌های ولوم و انتخاب آن با دکمه پاور است.

استفاده از حالت ریکاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از انجام هرگونه تغییر (بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه یا انجام ریکاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 
کد مطلب : ۲۷۵۶۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين