۰

طرح تازه اروپا برای مقابله با پولشویی از طریق رمزارزها

تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲
طرح تازه اروپا برای مقابله با پولشویی از طریق رمزارزها
طرح تازه اروپا برای مقابله با پولشویی از طریق رمزارزها

آی‌تی‌من-  این مقررات که بر پایه توصیه گروه ویژه اقدام مالی، اف‌ای‌تی‌اف پیشنهاد شده، شرکت‌هایی را که معاملات خود را با استفاده از بیت‌کوین یا رمزارزها دیگری انجام می‌دهند ملزم می‌کند تا تمام اطلاعات مبدا و مقصد انتقال رمزارزها و مالکان آنها را فاش کنند.

بر این اساس، شرکتی که از رمزارزها برای انجام معاملات خود استفاده می‌کند باید مجموعه اطلاعاتی را شامل نام و نام خانوادگی دقیق مشتری، آدرس، تاریخ تولد و شماره حساب مشتری دریافت کننده رمزارزها را اعلام کند. بنابراین، انتقال رمزارزها به کیف پول‌ها مجازی و شماره حساب‌های دارای مالک ناشناس ممنوع خواهد بود.

کمیسیون اروپا همچنین راه‌اندازی اداره مبارزه با پولشویی (AMLA) را با هدف تقویت اجرای قوانین ضد پولشویی و مقابله با تامین تروریسم کلید زد. پیشنهاد تاسیس این مرکز در سال ۲۰۱۷ میلادی و در پی افشای مجموعه‌ای از رسوایی‌های مالی از جمله پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی بانک دانمارکی «دانسکه» از سوی کمیسیون اروپا ارائه شد.

اداره جدید مبارزه با پولشویی افزون بر نظارت بر فعالیت‌های مالی فرامرزی از قدرت لازم برای وضع جریمه‌های در نظر گرفته شده برای تخلف‌های مالی برخوردار خواهد بود. بر پایه طرح پیشنهادی کمیسیون اروپا، این اداره همچنین با هدف مبارزه با انواع مصداق‌های پولشویی، مبادلات انجام شده بر پایه رمزارزها را نیز رصد خواهد کرد و برای پرداخت‌های نقدی در معاملات سقف ۱۰ هزار یورویی تعیین خواهد کرد.
 
مرجع : یورونیوز
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۸۸۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين