۰

بالاگرفتن جنجال بر سر جاسوس‌افزار پگاسوس

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵
بالاگرفتن جنجال بر سر جاسوس‌افزار پگاسوس
بالاگرفتن جنجال بر سر جاسوس‌افزار پگاسوس

آی‌تی‌من-  خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بنی گانتس قرار است در این سفر پیگیر موضوع جاسوسی از طریق برنامه اسرائیلی پگاسوس باشد.

در همین حال، روزنامه جروزالم پست نیز اعلام کرد که گانتس امروز (چهارشنبه) قرار است با وزیر دفاع فرانسه برای انجام یک گفت‌وگوی امنیتی راهبردی دیدار کند.

روزنامه مذکور اشاره کرد که قرار است در این دیدار در مورد اوضاع نابسامان لبنان، توافق هسته‌ای با ایران و برنامه جاسوسی پگاسوس بحث و گفت‌وگو شود.

این در حالی است که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پی افشای جاسوسی رژیم صهیونیستی از طریق برنامه پگاسوس، خواستار برگزاری جلسه اضطراری وزارت دفاع فرانسه جهت رسیدگی به این موضوع شده است.

گفته می‌شود که این برنامه در فرانسه هم مورد استفاده قرار گرفته و مکالمات شماری از مسوولان فرانسوی هم با این برنامه شنود شده است.

روزنامه لوموند اخیرا فاش کرد که مسوولان دولت مراکش از برنامه پگاسوس برای شنود مکالمات مکرون استفاده کرده‌اند.

جنجال بدافزار جاسوسی پگاسوس از هفته گذشته و پس از انتشار گزارشی از سوی چندین رسانه جهانی در مورد نفوذ آن به گوشی‌های همراه چندین فعال سیاسی، خبرنگار و مقام سیاسی از جمله رییس جمهوری فرانسه در جهان آغاز شد.

تحقیقات جامع بیش از ۱۷ سازمان خبری نشان داد که از بدافزار جاسوسی موسوم به پگاسوس ساخت شرکت فناوری صهیونیستی «ان اس او» برای جاسوسی از گوشی‌های همراه صدها خبرنگار، فعال سیاسی و اجتماعی و همچنین سیاستمداران در سراسر جهان استفاده شده است.

طبق گزارش «سی ان بی‌سی» یکی از شخصیت‌های مهم که گوشی او توسط این بدافزار هک شده، نامزد جمال خاشقچی است که توسط عاملان حکومت سعودی در سال ۲۰۱۸ به قتل رسید.

کشورهایی که بیشترین استفاده را از این بدافزار انجام داده‌اند شامل آذربایجان، بحرین، مجارستان، هند، قزاقستان، مکزیک، مراکش، رواندا، عربستان سعودی و امارات هستند.
 
مرجع : ايرنا
کد مطلب : ۲۷۶۸۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين