۰

آخرین آمار‌های ICT به روایت سازمان تنظیم مقررات

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶
آخرین آمار‌های ICT به روایت سازمان تنظیم مقررات
آخرین آمار‌های ICT به روایت سازمان تنظیم مقررات

آی‌تی‌من- در این گزارش پوشش اینترنت در جاده‌های کشور نیز مورد بررسی قرار گرفته که نشان می‌دهد بیشترین جاده‌های کشور به اینترنت نسل دوم مجهز است. ۷۹ هزار و ۹۴۵ کیلومتر جاده‌های کشور متعلق به نسل دوم است، ۵۸ هزار و ۸۶۸ کیلومتر به نسل سوم اینترنت مجهز شده و ۳۴ هزار و ۷۵۵ کیلومتر در جاده‌ها نیز دارای ارتباطات اینترنتی نسل چهارم هستند.

رگولاتوری اعلام کرده که هم‌اکنون اکنون ظرفیت شبکه IP داخل کشور ۲۸ هزار و ۲۱۴ گیگابیت بر ثانیه، ظرفیت پهنای باند بین‌الملل پنج‌هزار و ۴۸۹ گیگابیت بر ثانیه، ظرفیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل چهار هزار و ۸۴۹ گیگابیت بر ثانیه، ظرفیت شبکه انتقال کشور ۳۱ هزار و ۹۰۳ گیگابیت بر ثانیه است و طول شبکه کابل فیبر نوری نیز به ۷۱ هزار و ۲۵۷ کیلومتر رسیده است.

اکنون تعداد مشترکان پهن‌باند سیار در کشور به ۸۴ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۸۲۸ نفر و ضریب نفود پهن‌باند سیار نیز بیش از ۱۰۰ درصد رسیده است. تعداد مشترکان پهن‌باند ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۵۰ مشترک است که ضریب نفوذ پهن‌باند ثابت را به ۱۲.۶۲ درصد رسانده‌اند.
تعداد مشترکان دارای تلفن همراه اکنون از ۱۳۱ میلیون نفر عبور کرده و ضریب نفوذ را به حدود ۱۵۶ درصد رسانده است.

تعداد مجموع مشترکان اینترنت پهن‌باند به ۹۶ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۸۷۸ مشترک رسیده و ضریب نفوذ اکنون از ۱۱۲ درصد عبور کرده است.

بنابر اعلام رگولاتوری، سرانه میانگین مصرف دیتای کشور از نظر سرعت به ۵۳.۹ کیلوبیت بر ثانیه و حجم مصرف ماهانه از ۱۷.۵ گیگابایت عبور کرده است.

 
مرجع : ايرنا
کد مطلب : ۲۷۷۰۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما