۰

وزیر ارتباطات: رتبه ایران را در دولت هوشمند 30 پله ارتقا می‌دهیم

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱
وزیر ارتباطات: رتبه ایران را در دولت هوشمند 30 پله ارتقا می‌دهیم
وزیر ارتباطات: رتبه ایران را در دولت هوشمند 30 پله ارتقا می‌دهیم

آی‌تی‌من-  عیسی زارع پور وزیر ارتباطات صبح دیروز در مراسم رونمایی از پروژه‌های هوشمندسازی ناجا گفت: امروز فناوری و ارتباطات زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است، امروزه دیگر کسی بدون فناوری و اطلاعات نمی‌تواند زندگی کند.

وی افزود: ظرف مدتی کوتاهی زیرساخت‌های خوبی از سوی جوانان ایرانی برای آموزش مجازی در زمان کرونا آماده شد و همین امر سبب شد تا از جهان عقب نمانیم.
زارع پور گفت: پلیس باید به روز و مجهز به فناوری‌های روز باشد تا بتواند اگر حقی از کسی ضایع شد احقاق حق کند.

وزیر ارتباطات گفت: پلیس برای حفظ منافع مردم باید دائماً به روز شود و به فناوری‌های جدید تسلط داشته باشد و حتی یک قدم از دیگران جلوتر باشد.

وی گفت: پلیس باید مرکز دیده بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشد، که البته تا به امروز هم پلیس فتا عملکرد مناسب داشته است.

زارع پور گفت: پلیس از نخستین سازمان‌هایی بود که معاونت فناوری داشت و این نشان‌دهنده پیشگام بودن نیروی انتظامی‌در زمینه فناوری بود.

زارع پور درباره استفاده از فناوری‌های نوین در پلیس افزود: باید طعم شیرین فناوری در بخش دولتی را به مردم بچشانیم. مردم در بخش غیردولتی و خصوصی این خدمات را دریافت می‌کنند و انتظار دارند در بخش دولتی هم این خدمات را دریافت کنند و برای این منظور لازم است بخش فناوری اطلاعات در سازمان‌ها جدی گرفته شود و این اتفاق در پلیس افتاده است و لازم است تا تقویت شود تا در جهت افزایش رضایتمندی مردم اقدامات انجام شود.

وی ادامه داد: مردمی‌که به پلیس مراجعه می‌کنند در نهایت استیصال هستند و اگر در چنین شرایطی کار مردم با سرعت بیشتری نسبت به گذشته انجام شود قطعاً دعای خیر این افراد باعث خیر و برکت در زندگی مردم می‌شود. وی ادامه داد: باید خدمات در حوزه‌های مختلف را به صورت یکپارچه به مردم ارایه دهیم.

وی ادامه داد: ما وظیفه داریم تبادل بین دستگاه‌ها را تسهیل کنیم و از همین رو زیر ساخت جدید برای راهبری استقرار دولت الکترونیکی تدوین می‌کنیم تا یک سازمان در نهایت در دولت پاسخگو باشد. شاخص کیفیت در دنیا ۸۰ و شاخص کمیت در استفاده از دولت الکترونیکی ۱۳۰ است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در خصوص حمایت مالی پیشنهادی به رییس جمهور داده‌ایم تا منابع فرا دستگاهی برای توسعه دولت هوشمند در اختیار ما قرار بگیرد. اگرچه تحریم‌ها اثرگذار است اما ما از پلتفرم‌های داخلی نیز استفاده می‌کنیم اما اگر بخواهیم پلتفرم‌های داخلی تقویت شوند باید بتوانیم از طریق این ظرفیت‌ها خدمات را هم ارایه دهیم بویژه بخش پیام رسان‌های داخلی باید جدی گرفته شود و ما در این خصوص نیز برنامه مفصلی داریم. وی گفت: ما تلاش می‌کنیم در وزارت ارتباطات اتصال مجازی بین سازمان‌ها راحت‌تر و سریع‌تر باشد. در تلاش هستیم ۳۰ پله جایگاه ایران را در زمینه دولت هوشمند ارتقا دهیم. زارع‌پور ظهر همچنین در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های هوشمندسازی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت قطعی برخی از سامانه‌های سازمان‌های دولتی مانند تأمین اجتماعی در هنگام مراجعه ارباب رجوع، گفت: برای ارایه یک خدمت فناوری‌پایه لازم است که حتماً هم زیرساخت مناسب از نظر شبکه‌ای وجود داشته، هم سرویس، سرویس پایدار و هم دستگاه‌های مورد استفاده توسط همکاران ما پایدار باشد، یعنی از ابتدا تا انتهای خط باید همه با هم یکپارچه کار کنند و به همین منظور در یک نقطه این خدمات باید پایش شود.

وزیر ارتباطات افزود: ما در وزارت ارتباطات زیرساختی را فراهم خواهیم کرد که تمام خدمات ارایه شده توسط بخش‌های دولتی را پایش کنیم. اکنون روزانه میلیون‌ها تراکنش بین سازمانی انجام می‌شود که ما پایش مدنظر را انجام می‌دهیم و اگر سیستمی‌دچار مشکل شود در لحظه متوجه می‌شود.

وی گفت: اکنون بیشتر برای مردم مهم است که وزارت ارتباطات، ارتباطات بین مردمی‌را در حین استفاده از فناوری‌ها پایدار نگه دارد.

زارع‌پور ادامه داد: به دنبال این هستیم تمام خدماتی که مردم برای زندگی یومیه احتیاج دارند از طریق یک درگاه واحد با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی کشور در اختیار آنها قرار دهیم و آن موقع می‌توانیم کیفیت را در لحظه پایش کنیم.زارع‌پور افزود: این کاری پیوسته است و یکباره نیست که در مدت یکسال آینده فاز نخست این کار را آغاز می‌کنیم.زیر ارتباطات با تأکید بر اینکه امروز شاهد ارایه خدمات نوین توسط نیروهای پلیس هستیم، گفت: اکنون تمام زندگی مردم به فضای مجازی و فناوری گره خورده که پلیس باید مقتدرانه در این فضا حضور داشته باشد و به ابزار روز مجهز بوده تا بتواند حافظ منافع مردم باشد و اقدامات خوبی در این رابطه صورت گرفته است.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۷۳۳۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما