۰
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات:

برنامه دولت هوشمند ماه آینده ارایه می‌شود

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶
برنامه دولت هوشمند ماه آینده ارایه می‌شود
برنامه دولت هوشمند ماه آینده ارایه می‌شود

آی‌تی‌من- رضا باقری اصل در خصوص آخرین فعالیت‌های انجام‌شده برای توسعه خدمات دولت الکترونیکی گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های رییس جمهور در دولت سیزدهم توسعه دولت الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات است.

وی افزود: از همین رو در تمامی‌احکام وزرا بندی به اهمیت توسعه دولت الکترونیکی اختصاص و در بخش‌نامه بودجه ۱۴۰۱ همه محورهای به دولت الکترونیکی ختم شده است. یعنی محوریت فعالیت‌های دولت سیزدهم همگام با تکمیل دولت الکترونیکی است. در روزهای اخیر برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره دولت الکترونیکی انجام شده و از جمله این پروژه‌ها می‌توان به فعالیت‌های وزارتخانه‌های رفاه و اقتصاد در زمینه کارت اعتباری یا حساب اعتباری اشاره کرد.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بیان کرد: یکی از پروژه‌های دیگری که هم‌اکنون در دستور کار قرار دارد بحث ارتقای ظرفیت‌های توسعه دولت هوشمند است و زیرساخت‌هایی که در این حوزه تهیه شده در حال تکمیل شدن است. با تکمیل این پروژه می‌توان خدمات مطلوبی را به کسب‌وکارها ارایه داد. در مسیر توسعه دولت الکترونیکی ساختارها نیز ایجاد شده‌اند که موضوع دولت الکترونیکی را در محوریت فعالیت‌های سازمان‌های مختلف قرار می‌دهد. به‌تازگی با تصویب اعضای هیات وزیران وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عضویت شورای اداری درآمد.

باقری اصل ادامه داد: همانطور که رییس جمهور در شورای عالی فضای مجازی بیان کرده است محوریت توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات با وزیر ارتباطات است و بقیه دستگاه‌ها نیز مکلف به همکاری با این وزارتخانه شده‌اند. شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارزیابی دور هشتم را آغاز کرده و محورهای اساسی فعالیت‌ها تنظیم شده است. در واقع پروژه‌هایی نظیر مالیات الکترونیکی و نسخه‌های الکترونیکی که دچار عقب‌ماندگی هستند به‌زودی تکمیل می‌شوند. در حوزه‌های دیگری نظیر سامانه جامع تجارت جلسات خوبی را برگزار کردیم و تقریباً تا یک ماه دیگر برنامه اولیه دولت هوشمند در چهار سال آینده تدوین می‌شود.

 
مرجع : آنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۳۸۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين