۰

روسیه از ماینرها مالیات می‌گیرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
روسیه از ماینرها مالیات می‌گیرد
روسیه از ماینرها مالیات می‌گیرد

آی‌تی‌من-  مقامات روسیه اعلام کرده‌اند استخراج ارز مجازی باید رسماً به‌عنوان یک کسب و کار شناخته‌شده و مالیات برای آن وضع شود.

مقامات وزارت توسعه اقتصادی و وزارت اقتصاد روسیه عقیده دارند استخراج ارزهای مجازی با تعریف یک فعالیت تجاری مطابقت دارد و قبول کردن آن به‌عنوان یک کسب‌وکار به دولت اجازه می‌دهد برای آن مالیات وضع کند.

طبق گفته‌ الکسی مینائف، نایب‌رییس سازمان توسعه اقتصاد دیجیتال در وزارت توسعه اقتصادی روسیه، به رسمیت شناختن صنعت استخراج ارز مجازی به‌عنوان یک کسب‌وکار هم به نفع دولت است و هم به نفع استخراج کنندگان.

وی در حاشیه اجلاس بلاکچین گفت دولت می‌تواند با دریافت مالیات از استخراج ارز مجازی سود ببرد و استخراج کنندگان هم می‌توانند درآمد خود را قانونی کنند.

وزارت انرژی روسیه هم با این اقدام موافق است. نمایندگان این وزارت عقیده دارند قانونی کردن استخراج ارز مجازی مستلزم این است که این فعالیت به شبکه برق متصل شود چون بار مصرف برق خانگی با استخراج ارز مجازی بسیار متفاوت است.

اما بانک مرکزی روسیه با اشاره به خطر انتشار ارزهای مجازی در روسیه اعلام کرده با این عقیده موافق نیست.

روسیه استخراج ارزهای مجازی را ممنوع نکرده اما آن را قانونی هم اعلام نکرده‌است. قانون سرمایه‌های مالی دیجیتال که در ژانویه سال جاری میلادی اجرایی شده اشاره‌ای به مفهوم استخراج ارز مجازی نکرده‌است و تنها به انتشار ارز دیجیتال پرداخته‌است. این قانون ارز مجازی را به‌عنوان یک کالا می‌شناسد و به شهروندان روسی اجازه داده با ارزهای مجازی معامله کنند ولی نمی‌توانند از آن به‌عنوان یک شیوه پرداخت استفاده کنند. آن‌ها همچنین باید برای سرمایه‌های دیجیتال خود مالیات پرداخت کنند اما دراین‌بین نامی‌‌از استخراج کنندگان برده نشده‌است. بنابراین آن‌ها هیچ موقعیت قانونی ندارند و فعالیت آن‌ها تحت قانون مالیات قرار نمی‌گیرد.
 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۲۷۷۵۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين