۰

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی با همراه بانک جعلی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴
کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی با همراه بانک جعلی
کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی با همراه بانک جعلی

آی‌تی‌من-  سرهنگ داود معظمی‌گودرزی، در تشریح نحوه کلاهبرداری و دستگیری مجرم گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز پانصد میلیون ریال از حسابش، پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.  

وی ادامه داد: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد برای نصب نرم‌افزار همراه بانک به‌روزرسانی شده یکی از بانک‌های رسمی‌کشور در موتور جستجوگر گوگل اقدام به جست‌وجو کرده و پس از مشاهده و دانلود اولین لینک نرم‌افزار که مشابه نرم‌افزار اصلی بانک بوده، به صورت ناآگاه نرم‌افزار مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب‌ کرده و در دام سارقان اینترنتی گرفتارشده است.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات مالباخته تحقیقات خود را آغاز کردند، افزود: موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و متخصصین پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های علمی‌و بکارگیری اقدامات فنی مجرم را شناسایی و متوجه شدند افراد زیادی توسط این شیاد مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی گفت: پس از به دست آمدن اطلاعات هویتی مجرم برای پلیس و پس از تشریفات قضایی متهم در محل اختفای خود در یکی از مناطق شمالی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ گودرزی افزود: این کلاهبردار اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مواجهه با ادله دیجیتال موجود در پرونده اظهار داشت: یک نرم افزار جعلی شبیه همراه بانک اصلی طراحی کردم و با این روش از بیش از ۲۱ نفر از شهروندان با ارزش ریالی حدود 10میلیارد ریال کلاهبرداری کردم.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: با توجه به شیوه‌های گوناگون و نوین کلاهبرداران و سارقان اینترنتی در انجام اعمال مجرمانه و خرابکارانه‌ خود هم‌وطنان به این موضوع توجه داشته باشند که دانلود نرم‌افزار همراه بانک را تنها از سایت اصلی بانک انجام دهند و به هیچ‌وجه برای خرید شارژ، انتقال وجه، دانلود نرم‌افزار بانکی یا هرگونه تراکنش مالی از جست‌وجو در سایت گوگل یا سایر موتورهای جست‌وجوگر استفاده نکنند.

وی گفت: شهروندان می‌توانند هرگونه مورد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir به صورت آنلاین با کارشناسان ما درمیان بگذارند.
 
مرجع : پلیس فتا
کد مطلب : ۲۷۷۷۲۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين