۰
وزارت ارتباطات اعلام آمادگی کرد

مصوبه اینترنت ماهواره‌ای بازنگری می‌شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵
مصوبه اینترنت ماهواره‌ای بازنگری می‌شود
مصوبه اینترنت ماهواره‌ای بازنگری می‌شود

آی‌تی‌من-  صادق عباسی شاهکوه در خصوص برنامه وزارت ارتباطات برای اجرای الزام شورای عالی فضای مجازی نسبت به مقررات‌گذاری منظومه‌های ماهواره‌ای در فضای مجازی اظهار داشت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سال ۹۹ با هدف رعایت الزامات مقرراتی از سوی دارندگان شبکه‌های ماهواره‌ای، «مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی ارایه خدمات ماهواره‌ای در ایران» را تصویب کرد. در این مصوبه، به شرایط خدماتی که اپراتورهای ماهواره‌ای ارایه می‌دهند نیز اشاره شده است.

وی ادامه داد: در راستای تکلیفی که توسط شورای عالی فضای مجازی برای تنظیم مقررات کاربری منظومه‌های ماهواره‌ای در کشور به وزارت ارتباطات سپرده شده است، ما آمادگی داریم که این مقررات‌گذاری را انجام دهیم.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه هنوز مصوبه شورای عالی فضای مجازی در این زمینه به ما ابلاغ نشده است، افزود: در صورت ابلاغ این تکلیف و تعیین شرایط برای مدل مقررات‌گذاری، تدوین این سند در دستور کار این سازمان قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه کشورهای مختلف نیز در این زمینه مقررات‌گذاری دارند و ما می‌توانیم از الگوی کشورهای دیگر نیز الهام بگیریم تا آنچه مدنظرمان است را تدوین کنیم، گفت: در این زمینه می‌توان مصوبه سال ۹۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص الزامات برای دارندگان شبکه‌های ماهواره‌ای را، مطابق با آنچه که مدنظر شورای عالی فضای مجازی است، بازنگری کرد و یک سند راهبردی مشخص و جامع در این زمینه ارایه داد. بر اساس این گزارش شورای عالی فضای مجازی در آخرین جلسه خود در ۳۰ آذرماه امسال «طرح الزامات و اقدامات مرتبط با کاربری منظومه‌های ماهواره‌ای در فضای مجازی» را بررسی کرد. در این جلسه مقرر شد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به تنظیم مقررات فعالیت ارایه کنندگان خدمات مزبور در کشور اقدام کرده و مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی در ارایه خدمات ارتباطی ماهواره‌ای را تدوین، تصویب و به ارایه کنندگان بین المللی این خدمات و سازمان‌های بین‌المللی ذی‌ربط، اعلام کند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۷۹۵۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما