۰

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید کل سهام توییتر

تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴
پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید کل سهام توییتر
پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید کل سهام توییتر

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گزارش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که ایلان ماسک، مدیر شرکت آمریکایی تسلا یک “پیشنهاد غیر الزام آور” برای خرید کل سهام شرکت توییتر ارائه کرده است.

بر اساس این پرونده، ماسک پیشنهاد داده است که تمام سهام این شرکت رسانه اجتماعی را به قیمت هر سهم 54.20 دلار خریداری کند.

این رقم 18.2 درصد بالاتر از 45.85 دلار یعنی قیمتی است که این سهام در روز چهارشنبه بسته شد. با احتساب 800.64 میلیون سهم که تا 10 فوریه ثبت شده است، قیمت پیشنهادی ماسک برای توییتر تقریباً 47 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، ماسک در نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر گفت که معتقد است این پلتفرم رسانه‌های اجتماعی “نه شکوفا می‌شود و نه به الزامات اجتماعی (آزادی بیان) در شکل کنونی خود عمل می‌کند. توییتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

این پرونده گزارش‌های قبلی مبنی بر اینکه ماسک مالک 73.12 میلیون سهم توییتر یا 9.1 درصد از سهام موجود است را تایید کرد.

این میلیاردر ابتدا سهام توییتر خود را در تاریخ 4 آوریل افشا کرد، در حالی که طبق قوانین ایالات متحده باید در 24 مارس به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اطلاع می‌داد.

یکی از سرمایه گذاران توییتر در هفته جاری میلادی شکایتی را مطرح و ماسک را متهم کرد که میلیون‌ها دلار از طریق کاهش قیمت سهم و تاخیر در افشای خرید به دست آورده است.

ماسک که یک کاربر فعال توییتر با بیش از 81.5 میلیون دنبال کننده است، پس از افشای خرید به بزرگترین سهامدار این شبکه اجتماعی تبدیل شد.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ماسک در حال حاضر حدود 260 میلیارد دلار ثروت دارد. برای مقایسه، ارزش بازار توییتر حدود 37 میلیارد دلار است.

سهام توییتر با انتشار این اخبار در معاملات قبل از بازار 13 درصد افزایش یافت.
 
کد مطلب : ۲۷۸۶۰۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين