۰

درآمدزایی فیس بوک از محتوای نفرت پراکنی

تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵
درآمدزایی فیس بوک از محتوای نفرت پراکنی
درآمدزایی فیس بوک از محتوای نفرت پراکنی

آی‌تی‌من- این گزارش نخست توسط واشنگتن پست منتشر و در آن اشاره شد ۱۱۹ صفحه و ۲۰ گروه فیس بوکی مربوط به سازمان‌های حامی‌برتری سفید. پوستان، در این پلتفرم فعال هستند. محققان با استفاده از منابع مختلف، حضور ۲۲۶ گروه نفرت پراکنی یا سازمان‌های خطرناک را در فیس بوک جست‌وجو کردند و متوجه شدند بیش از یک سوم گروه‌هایمذکور در پلتفرم فعالیت می‌کنند.

این تحقیق نشان داد با وجود اصرار فیس بوک بر آنکه از محتوای نفرت پراکنی درآمدزایی نمی‌کند، اما تبلیغات اینشبکه اجتماعی در ۴۰ درصد جست‌وجوهای مربوط به گروه‌هایمذکور مشاهده می‌شدند.
میان گروه‌های حامی‌ برتری سفید پوستان که در این گزارش شناسایی شدند، حدود ۲۴ صفحه توسط فیس بوک و به طور خودکار ایجاد شده بودند. هنگامیکه کاربران علایق، محل کار یا کسب و کارخود را بدون یک صفحه خاص فهرست می‌کنند، پلتفرم به طور خودکار صفحاتی می‌سازد. چالش ایجاد خودکار صفحات حامیان برتری سفید پوستان قبلاً در یک تحلیل سال ۲۰۲۰ Tech Transparency Project نیز مطرح شده بود.

دنی لور سخنگوی متا ادعا می‌کند ۲۷۰ گروه از سوی شرکت سازمان حامی‌برتری سفیدپوستان شناسایی و از فیس بوک حذف شده‌اند. همچنین این شرکت مشغول سرمایه گذاری در فناوری، استخدام نیرو و تحقیق برای ایمن نگه داشتن پلتفرم است.
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۴۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين