۰

مراقب پیامک‌های جعلی قطع برق باشید

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
مراقب پیامک‌های جعلی قطع برق باشید
مراقب پیامک‌های جعلی قطع برق باشید

آی‌تی‌من- سرهنگ علی‌محمد رجبی با بیان اینکه مجرمان سایبری از هر بهانه و فرصتی برای انجام اقدامات مجرمانه خود و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، گفت: یکی از مواردی که ممکن است افراد سودجو از طریق آن اقدام کلاهبرداری یا سوءاستفاده از مردم کنند ارسال پیامک‌های جعلی با هشدار قطع برق است.

وی ادامه داد:‌ در این شیوه افراد سودجو با استفاده از شماره‌های شخصی یا غیرمرتبط پیامکی هشدارآمیز تحت عنوان قطع برق و... را برای شهروندان ارسال کرده و در ادامه آن نیز یک لینک جعلی قرار می‌دهند. این لینک‌ها یا حاوی بدافزار هستند که ممکن است گوشی تلفن همراه کاربران را آلوده کرده و موجب دسترسی غیرمجاز به داخل آن شود. یا اینکه ممکن است کاربران را به صفحات جعلی و فیشینگ هدایت کرده  و در حالی که کاربر تصور می‌کند که در حال پرداخت قبض معوقه خود است، حساب بانکی‌اش خالی می‌شود.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با تاکید بر اینکه هرگونه دریافت پیام مبنی برهشدار قطع برق با سرشماره شخصی، کلاهبرداری بوده و به‌ قصد دسترسی به‌حساب‌های بانکی کاربران است، گفت:‌ توضیه پلیس به شهروندان این است که در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی به هیچ عنوان به آن توجه نکنند و از باز کردن لینک‌ها داخل آن نیز  پرهیز کنند. لازم است شهروندان برای پرداخت قبوض خود به سایت‌های رسمی بانک‌ها یا نرم‌افزارهای مورد تائید مراجعه کرده و به هیچ عنوان به چنین پیامک‌هایی توجه نکنند.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۹۵۱۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين