۰
مرکز ملی فضای مجازی: حملات سایبری دفع شد

اعلام جنگ سایبری انانیموس به دولت ایران

تاریخ انتشار
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱
اعلام جنگ سایبری انانیموس به دولت ایران
اعلام جنگ سایبری انانیموس به دولت ایران

آی‌تی‌من-  گروه هکری انانیموس (Anonymous) از آغاز جنگ سایبری علیه ایران خبر داد.

سایت سایبربان در این خصوص نوشت: گروه هکری انانیموس که یکی از مشهورترین گروه‌های هکری جهان که مدعی است به دنبال به نمایش گذاشتن نقش حقوق بشر است، در روزهای اخیر ویدیوهای متعددی از اغتشاشات در ایران را منتشر کرده است. این گروه هکری در بازنشر این ویدیوها از هشتگ فارسی و انگلیسی مهسا امینی استفاده می‌کند که میلیون‌ها بار منتشر شده است.

این گروه هکری که پنج‌و‌نیم میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، در پیامی‌ویدیویی خطاب به مردم ایران مدعی شده که آن‌ها تنها نیستند و اجازه نمی‌دهد نارضایتی مردم ایران ادامه پیدا کند.

گروهِ انانیموس با انتشار پیامی ‌اعلام کرد که هک‌کردنِ سایتِ دولت (وابسته به نهاد ریاست جمهوری) به نشانیِ www.dolat.ir، بانک مرکزی و ‌سایت‌های iran.gov.ir و portal.iran.gov.ir توسط این گروه انجام شده است.

این گروه در توییتی مدعی شد: ما اینجا همراه شما هستیم. عملیات علیه ایران آغاز شد. منتظر ما باشید.

انانیموس به معنای گمنام، گروهی نامتمرکز از متخصصان امنیت شبکه‌های رایانه‌ای است که به‌صورت ناشناس به‌عنوان هکتیویست فعالیت می‌کنند. این گروه مدعی شده که به جمهوری اسلامی‌ اجازه نمی‌دهد در اینترنت زنده بماند و آن را خاموش خواهد کرد.

این گروه پیش‌ازاین علیه روسیه اعلام جنگ کرده بود و برخی از رسانه‌های این کشور را هدف حملات سایبری خود قرار داده بود.

اگرچه این گروه حملاتی هم به سایت‌های مختلف دولتی و غیردولتی در ایران انجام داد که این موضوع با واکنش مرکز ملی فضای مجازی همراه شد.

  حملات سایبری دفع شد
در همین رابطه سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از تدابیر لازم جهت خنثی کردن حملات سایبری خبر داد.

امیر خوراکیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه در شرایط کنونی بسیاری از خدمات عمومی‌در فضای مجازی به مردم ارایه می‌شود، دشمنان ملت ایران از هر فرصتی سوء استفاده می‌کنند تا با ایجاد اختلال در این سرویس‌ها و خدمات از طریق حملات سایبری زندگی روزمره مردم رو دچار اشکال کنند.

وی با بیان اینکه جدای از اقدامات عملی بیشتر تلاش می‌شود با ایجاد نگرانی در جامعه از احتمال اشکال در این خدمات به نارضایتی عمومی‌دامن زده شود و مردم را نگران کنند، افزود:  با تدابیری که اندیشیده شده و با هماهنگی و همکاری بسیار خوب و تلاش بی‌وقفه‌ای که بین دستگاه‌های مربوطه وجود دارد، اکثر قریب به اتفاق این حملات به سرعت رصد شده و خنثی می‌شود.

خوراکیان تاکید کرد: مواردی که بعضا برای مدت کوتاهی موثر واقع می‌شود در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شده است لذا در حال حاضر تقریبا همه مواردی که دچار اختلال شده بود مشغول ارایه خدمات هستند.

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی گفت: با پیش بینی‌ها و تلاش‌هایی که انجام شده و تداوم نیز دارد جای هیچگونه نگرانی در این رابطه برای مردم عزیز نیست.
 
کد مطلب : ۲۷۹۸۴۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين