۰
یک نماینده مجلس:

اولویت اقتصاد کشور توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷
اولویت اقتصاد کشور توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است
اولویت اقتصاد کشور توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است

آی‌تی‌من- مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی‌ گفت: ما در مجلس شورای اسلامی، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، یکی از ماموریت‌های اصلی خود را تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور و استارتاپ‌های فعال در این حوزه تعریف کرده‌ایم. معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان  ریاست‌جمهوری در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است، بدیهی است که با توجه به داشته‌های ما در حوزه نخبگانی و منابع انسانی، در صورت هم‌افزایی بیشتر بین دستگاه‌های دولتی از یک سو و سه قوه، از سوی دیگر، می‌توان نتایج بسیار بهتری در این زمینه به دست آورد.

وی افزود: در حال حاضر قوانین بالادستی در این حوزه در حال تکوین است.  تعامل خوبی نیز میان فراکسیون دانش‌بنیان مجلس که بنده هم عضو آن هستم  و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان  ریاست‌جمهوری و سایر بخش‌های مرتبط شکل گرفته است. مطمئناً با توجه به مسیر اصلی حرکت کشور و نیازهای ما، اگر بتوانیم تنها زیست‌بوم نوآوری در کشور و اقتصاد خلاق و دانش‌بنیان را به صورت جهشی تقویت کنیم، بسیاری از چالش‌ها و مشکلات حل خواهد شد یا به شکل محسوسی کاهش می‌یابد.

شریفیان که خود فارغ‌التحصیل مقطع دکتری در رشته سیستم‌های فرهنگی است با اشاره به اهمیت شرکت‌های خلاق و صنایع نرم و فرهنگی، بیان کرد: در بررسی دیگر کشورهای توسعه یافته به ویژه در جنوب شرقی آسیا، می‌بینیم که صنایع نرم و خلاق، چه نقش محوری در رشد اقتصادی آنها ایفا کرده‌اند. ما در مجلس در نظر داریم تا در بودجه 1402 یک سهم خوب و چتر حمایتی قابل توجهی را به حمایت از این شرکت‌ها و جوانان خلاق، فناور و دانش‌بنیان تخصیص دهیم.

نماینده مردم تهران ضمن تاکید بر رویکردهای کاربردی در تعامل با شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان گفت: مهم است که این شرکت‌ها در ارتباط با دستگاه‌ها، ادارات و همه بخش‌های کشور بر حل عملگرایانه مشکلات تمرکز کنند. باید حمایت‌ها به سمتی جریان پیدا کند که بیشترین نتیجه مطلوب در حل مشکلات از آن حاصل شود. ارائه پاسخ‌های فناورانه به مشکلات روزمره کشور، مهمترین هدفی است که هر شرکت دانش بنیان و خلاق باید دنبال کند.
 
کد مطلب : ۲۸۰۱۸۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين