۲
۰
مخابرات: بدهکار بودند

تلفن‌های شورای رقابت قطع شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵
تلفن‌های شورای رقابت قطع شد
تلفن‌های شورای رقابت قطع شد

آی‌تی‌من- در اطلاعیه روابط عمومی ‌مرکز ملی رقابت، آمده بود: «شرکت مخابرات ایران در یک اقدام تأمل برانگیز و به دلیل اصرار شورای رقابت بر استیفای حق مردم در مقابله با افزایش غیرقانونی تعرفه تلفن ثابت، اقدام به قطع تمامی‌خطوط ارتباطی شورا و مرکز ملی رقابت کرد.

گفتنی است در پانصد و نوزدهمین جلسه شورای رقابت در ۱۷ آبان ماه، شورای رقابت پیرو وصول شکایات در خصوص اجرا نشدن مفاد مصوبه ۵۰۹ شورای رقابت با موضوع درج مبالغ اضافی در قبوض تلفن ثابت و اخذ آن از مشترکان، رأی به محکومیت شرکت مخابرات در ارتکاب رویه ضد رقابتی داده و برای توقف اجرای این تصمیم غیرقانونی، از قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور درخواست رسیدگی کرده است.

علی‌رغم این موضوع، متأسفانه تاکنون مقابله‌ای با رویه ضد رقابتی و انحصاری شرکت مخابرات صورت نگرفته و اخذ وجه غیرقانونی از مشترکان ادامه دارد.»

 پاسخ مخابرات: بدهکار بودند
ساعاتی بعد از انتشار این خبر اما روابط عمومی‌شرکت مخابرات ایران اقدام به انتشار یک اطلاعیه کرد و علت قطع تلفن این شورا را بدهی اعلام کرد.
در اطلاعیه شرکت مخابرات ایران آمده است: «بر اساس مصوبه ابلاغی ۲۰۷ سازمان تنظیم مقررات به شرکت مخابرات ایران، با گذر کارکرد مشتریان از حدنصاب، خطوط بدهکار به صورت سیستمی‌و خودکار قطع می‌شوند و قطع تلفن‌های مرکز ملی رقابت نیز به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های گذشته بوده است.

مجموعه شرکت مخابرات در تمام کشور به سازمان‌ها و نهادها حداکثر میزان مجاز بدهی را اعلام کرده و همچنین برای نهادها و سازمان‌ها این امکان فراهم است تا با هماهنگی‌های انجام شده، حداکثر میزان کارکرد سقف مکالمات خود را برای پرهیز از بدهی و قطعی، بالا ببرند.

بر اساس ابلاغیه و مصوبه سازمان تنظیم مقررات، تلفن‌های سازمان‌ها و نهادها پس از گذر از میزان مشخصی از بدهی قطع می‌شوند که تلفن‌های مرکز ملی رقابت نیز بر طبق قانون به علت عدم پرداخت شامل این قطعی شد.

این گزارش می‌افزاید با توجه به اعلام رسانه‌ای شورای رقابت در مورد قطع تلفن‌های این مرکز توسط شرکت مخابرات، موضوع پس از بررسی، مشخص شد که تعدادی از خطوط تلفن ثابت شورای رقابت، با توجه به علت بدهی به صورت سیستماتیک قطع شده است و این موضوع هیچ گونه ارتباطی با رای شورای رقابت در خصوص شرکت مخابرات ندارد.

لازم به ذکر است در راستای حداکثر همکاری باشورای عالی رقابت، وبا توجه به نیاز ارتباطی آن شورا، سقف کارکرد تمام شماره‌های مربوطه مرکز افزایش پیدا کرده و خطوط مرکز ملی رقابت در حال حاضر وصل است.

همچنین شرکت مخابرات ایران اعلام می‌کند بهتر است به جای استفاده ابزاری و غیرحرفه‌ای از رسانه‌ها، نسبت به پرداخت بدهی‌های گذشته خود اقدام کرده و در صورت نیاز مسائل مطروحه را از کانال‌های ارتباطی با شرکت مخابرات دنبال کنند.»
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۲۵۹
نظرات شما
Iran, Islamic Republic of
کار خوبی کرد قطعش کرد اون شورا به درد نمی خوره منهلشکنن
حمیدرضا
Romania
مخابرات خودش به تعهدات مشتری عمل نمی کنه و اینترنت رو قطع می کنه ، این تخلف نیست ، چیه!؟
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين