۰

رشد 10 درصدی قیمت برندهای پرطرفدار موبایل در بازار

تاریخ انتشار
سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۶
رشد 10 درصدی قیمت برندهای پرطرفدار موبایل در بازار
رشد 10 درصدی قیمت برندهای پرطرفدار موبایل در بازار

آی‌تی‌من-  احسان بیات گفت: موبایل با ارز نیما وارد کشور می‌شود و تلاطم‌های هفته‌های اخیر این بازار به عدم تامین ارز نیما برای واردات موبایل باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه تامین ارز نیمایی برای واردکنندگان موبایل در دو هفته اخیر دشوار شده بود، تصریح کرد: قیمت ارز نیمایی در ۲ هفته اخیر حدود ۱۵ درصد افزایش داشت و همین موضوع بر بازار تاثیر گذاشت.

عضو هیات مدیره اتحادیه فناوران رایانه ادامه داد: امیدواریم که موبایل مانند گذشته مشمول دریافت ارز نیما شود که بتوان همچنان این کالا با نرخ سابق و در بازار عرضه شود؛ اگر نیما برای واردات موبایل حذف و یا نرخ آن بالاتر برود بدون تردید در قیمت بازار موبایل تاثیر خواهد گذاشت.

بیات توضیح داد: آیفون در ایران جزو کالاهای لوکس محسوب می‌شود و ارز نیمایی برای واردات آن تخصیص داده نمی‌شود به عبارتی این کالا ممنوعیت در واردات دارد و تا زمانی که ثبت سفارش برای واردات این برند وجود نداشته باشد و کالا وارد نشود قیمت آن بالا خواهد ماند.

وی با بیان اینکه فروشندگان نمی‌دانند که با چه قیمتی می‌توانند کالا را خریداری کنند از این رو از فروش اجتناب می‌کنند، گفت: به نظر می‌رسد این موضوع تداوم پیدا نکند و با اقداماتی که صنف در دستور کار قرار داده است قیمت‌ها سامان پیدا خواهد کند. قیمت آیفون هیجانی شد امیدواریم که قیمت‌ها به مانند سابق شود و در نهایت قیمت آیفون روی ۵۶ تا ۶۰ میلیون تومان شود.

عضو هیات مدیره اتحادیه فناوران یارانه‌ خاطر نشان کرد: امیدواریم با تصمیماتی که در وزارت صمت گرفته می‌شود و اعطای مجوز برای واردات قیمت آیفون مانند سابق شود وگرنه این احتمال وجود دارد که نرخ آیفون مانند گذشته نباشد.

بیات از افزایش ۱۰ درصدی نرخ برندهای پرطرفدار یعنی شیائومی‌و سامسونگ خبر داد و افزود: تقاضا چند ماهی است که به دلیل افت توان خرید مردم ریزش پیدا کرده است اما افزایش نرخ موبایل در ۲ هفته اخیر همانگونه که اشاره کردم به تامین نشدن نیما برای واردات موبایل باز می‌گردد.
 
مرجع : ایلنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۶۷۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين