۰
مدیر فنی پلتفرم آنلاین سلامت بقراط:

مشکلات اینترنت آینده سلامت دیجیتال کشور را به خطر می‌اندازد

تاریخ انتشار
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶
مشکلات اینترنت آینده سلامت دیجیتال کشور را به خطر می‌اندازد
مشکلات اینترنت آینده سلامت دیجیتال کشور را به خطر می‌اندازد

آی‌تی‌من-  بر اساس آمار بقراط در بازه زمانی هفت روزه از 27 دی ماه تا 3 بهمن ماه 1401 ثبت کلیه نسخ الکترونیکی با کاهش 4 درصدی مواجه شده است. سهم بیمه سلامت از این کاهش منفی 6 درصد و سهم نسخه‌های بیمه تامین اجتماعی نیز منفی 4 درصد بوده است.

در حالی که نوبت دهی اینترنتی به دلیل مشکلات شدید اینترنتی با کاهشی 6 درصدی مواجه شده، نوبت دهی تلفنی با رشدی 2 درصدی همراه شده است که نشان می‌دهد بیماران و کاربران به دلیل معضلات اینترنتی ترجیح داده‌اند نوبت پزشک خود را به صورت تلفنی دریافت کنند.

از طرفی در زمینه مشاوره آنلاین تصویری پزشکی نیز شاهد کاهشی 6 درصدی هستیم. این در حالی است که مشاوره تلفنی با رشدی 8 درصدی مواجه شده که آنالیز این موضوع نیز نشان می‌دهد کاربران به جای مشاوره اینترنتی ترجیح داده‌اند برای کمتر روبه‌رو شدن با مشکل کندی اینترنتی، مشاوره تلفنی را جایگزین تصویری کنند.

رضا دفاعی هم‌بنیان‌گذار و مدیر فنی بقراط در رابطه با آمار بقراط و با تاکید بر تشدید مشکلات قطعی و کندی اینترنت می‌گوید: طی ماه‌های گذشته مشکل کندی اینترنت یکی از مهم‌ترین مشکلات ما و سایر دوستانی است که کسب و کار آنلاین دارند. اما این موضوع در یک هفته گذشته به شکل قابل توجهی بیشتر شده و مشکلات زیادی برای ما که در حوزه سلامت که مستقیم با جان بیماران سروکار داریم ایجاد کرده است. طبق گفته‌ها دلیل اصلی مشکلات یک هفته اخیر تغییراتی در قسمت زیر ساخت بوده است. همین موضوع که بدون اطلاع قبلی به کسب و کارهای آنلاین بود باعث شد در بخش نسخ الکترونیکی و بارگذاری و بارگیری پرونده پزشکان چالش‌های زیادی داشته باشیم. حتی در این مدت در بازه‌های زمانی شاهد بودیم که دیتاسنتر ما نمی‌توانست بیمه سلامت را ببیند یا برعکس نمی‌توانست بیمه تامین اجتماعی را ببیند و همین باعث عدم ثبت نسخه شده بود. وی با اشاره به اینکه بار مشکلات کاهش ترافیک اینترنتی را این روزها تیم‌های پشتیبانی به دوش می‌کشد ادامه می‌دهد: قطعی در زیر ساخت حتی به ما هم اعلام نمی‌شود و به یکباره پزشک به دلیل مشکلات زیرساختی نمی‌تواند سرور بقراط را ببینید. در این شرایط پزشک با پشتیبانی تماس می‌گیرد و شکایاتش را مطرح می‌کند. عملا بار مشکلات زیرساختی کشور به گردن تیم پشتیبانی کسب و کارها افتاده و از یک سو باید به نارضایتی بیماران رسیدگی کننند و از سویی به مشکلات پزشکان و در نهایت حجم بزرگی از نارضایتی به ما منتقل شود. نارضایتی که عملا ما به عنوان پلتفرم آنلاین نقشی در آن نداریم. دفاعی معتقد است آینده سلامت دیجیتال کشور در خطر است و اگر شرایط به همین منوال پیش برود پلتفرم‌های آنلاین به سمت نابودی خواهند رفت. او در توضیح این موضوع می‌گوید: شرایط به شکلی شده که پزشکان به دلیل مشکلات اینترنتی ترجیح می‌دهند که به روش سنتی به کارشان ادامه بدهند. 
 
کد مطلب : ۲۸۰۶۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما