۰
معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد:

انتقاد از عملکرد شهرداری‌ها در پروژه فیبرنوری

تاریخ انتشار
يکشنبه ۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۵
انتقاد از عملکرد شهرداری‌ها در پروژه فیبرنوری
انتقاد از عملکرد شهرداری‌ها در پروژه فیبرنوری

آی‌تی‌من- علی اصغر انصاری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه با استاندار فارس و شهردار شیراز گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها از پروژه‌های بزرگی است که توسط وزارت ارتباطات در کشور در حال اجراست و تکمیل آن نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.

وی افزود: وزارت ارتباطات در سطح ملی تمامی پیش بینی را از نظر مقررات، تعرفه‌ها و حتی سهمیه بندی بین اپراتورها را برای تسریع در اجرای این پروژه تعیین و ابلاغ کرده است و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها و همچنین ادارات کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مناطق کشور و بالطبع مدیران این ادارات به عنوان نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز رگولاتور مسوول رسیدگی به مشکلات و مواردی هستند که بعضاً به علت برخی از ناهماهنگی‌ها، اجرای این پروژه را با تأخیر مواجه می‌کند.

دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه برنامه وزارت ارتباطات در دو سال آینده، شتاب‌دهی به توسعه و تکمیل پروژه‌هاست، اظهار کرد: منتفعان پروژه فیبرنوری، شهروندان و کسب و کارها خواهند بود و بنابراین انتظار داریم شهرداری‌ها و نهادهایی که فیبر مستقل دارند به این پروژه کمک کنند و با اشتراک امکانات خود مطابق با تعرفه‌ها، زمینه تسریع در اجرای این پروژه را برای اپراتورهای مجری فراهم کنند.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز با بیان اینکه امیدآفرینی نه با حرف، بلکه با روحیه جهادی و تلاش به دست می‌آید، گفت: فراز و نشیب همیشه در اجرای کارها وجود دارد لیکن هدف ما باید ایجاد آینده کاری برای جوانان و مردم باشد.

وی افزود: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها اینترنت با کیفیت و پرسرعت مطابق با استانداردهای جهانی را در دسترس جوانان و کسب و کارها قرار می‌دهد و نتایج اجتماعی آن بسیار مهم بوده و حتی می‌تواند مهاجرت معکوس به کشور را در پی داشته باشد.

استاندار فارس در ادامه با بیان برنامه سفر هیأت دولت به استان فارس تا پایان شهریورماه، رهنمودها و دستورات لازم را برای تسریع در عملیات اجرایی فیبر منازل و کسب و کارها در شیراز و ایجاد دسترسی تعدادی از شهروندان شیرازی به فیبر نوری پرسرعت تا پایان شهریورماه ارایه کرد.

این جلسه به میزبانی استاندار فارس و با حضور محمدحسن اسدی شهردار شیراز، حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، ندا رحیمی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب، حجت رییسی رییس سازمان فاوا شهرداری شیراز و معاونان و کارشناسان طرفین برگزار شد.

 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۶۳۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين