۰

شرکت‌های کوچک و بزرگ چشم انتظار آغاز محاکمه گوگل

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۵
شرکت‌های کوچک و بزرگ چشم انتظار آغاز محاکمه گوگل
شرکت‌های کوچک و بزرگ چشم انتظار آغاز محاکمه گوگل

آی‌تی‌من- موتور جست‌وجوی اینترنتی «داک داک گو» از مدت‌ها قبل گله داشت گوگل با تاکتیک‌هایی استفاده از سرویس‌هایش روی موبایل را سخت‌تر می‌کند. اینشرکت یکی از رقبای بی شمار گوگل است که منتظر شروع دادگاه آنتی تراست گوگل در امروز به وقت آمریکا هستند.

وزارت دادگستری آمریکا برای محاکمه گوگل مدعی شده این شرکت در تلاش برای قبضه کردن جست‌وجویآنلاین قوانین را زیر پا گذاشته است.

پیش بینی می‌شود این وزارتخانه درباره آنکه گوگل چگونه سالانه میلیاردها دلار به تولیدکنندگان دستگاه مانند اپل، شرکت‌های اینترنت بی سیم مانندAT&T و همین طور سازندگان مرورگر مانند موزیلا پرداخته تا موتور جست‌وجوی گوگل را در صدر بازار نگه دارد، جزئیاتی را مشخص کند.

به عنوان مثال داک داک گو مدعی است حذف گوگل به عنوان موتورجست‌وجوی پیش فرض روی یک دستگاه و جایگزین کردن آن با سرویس همین شرکت نیازمندگام‌های متعددی است. در نتیجه سهم این شرکت از بازار موتور جست‌وجوی اینترنتی فقط ۲.۳ باقی مانده است.

داک داک گو، مایکروسافت و یاهو از جمله فهرست بلند بالای رقبای گوگل هستند که دادگاه این شرکت را به دقت رصد می‌کنند.
دعوی حقوقی وزارت دادگستری آمریکا و گوگل پیامدهای متعددی برای شرکت‌های بزرگ فناوری دارد که متهم به خرید یا از میدان به در کردن رقبای کوچک شده‌اند اما با ارائه خدماتی رایگان به کاربران، خود را در برابر بسیاری از اتهامات نقض قانون آنتی تراست مصون نگه داشته‌اند. از جمله این شرکت‌ها می‌تواند به گوگل، فیس بوک یا آمازون اشاره کرد.

به گفته لوک‌ هاسکامپ، وکیل حوزه آنتی تراست،اهمیت این پرونده به خصوص در حوزه انحصار و شرکت‌هایی با سهم کلان از بازار، بسیار زیاد است.

دادگاه‌های آنتی تراست پیشین با همین میزاناهمیت شامل پرونده مایکروسافت در سال ۱۹۹۸ وAT&T در سال ۱۹۷۴ میلادی است. تجزیه AT&T در سال ۱۹۸۲ میلادی مسیر را برای ایجاد صنعت موبایل فعلی هموار و از سوی دیگر دادگاه مایکروسافت فضا را برای فعالیت گوگل و شرکت‌هایدیگر در اینترنت باز کرد.
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۷۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين