۰

افزایش قیمت بیت‌کوین هزینه‌های انرژی را بالا می‌برد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۹
افزایش قیمت بیت‌کوین هزینه‌های انرژی را بالا می‌برد
افزایش قیمت بیت‌کوین هزینه‌های انرژی را بالا می‌برد

آی‌تی‌من- بیل آکمن، درباره افزایش اخیر بیت‌کوین تاکید کرد که افزایش احتمالی بیشتر قیمت بیت‌کوین، همراه با افزایش فعالیت استخراج و مصرف انرژی، می‌تواند منجر به فشار افزایشی بیشتر بر هزینه‌های انرژی شود.

آکمن ابراز نگرانی کرد که این سناریو می‌تواند منجر به افزایش نرخ تورم و تضعیف دلار شود.

آکمن در پست ایکس (X) خود نوشت: «بیت‌کوین تا بی‌نهایت می‌رود، قیمت انرژی سر به فلک می‌کشد و اقتصاد آمریکا سقوط می‌کند».

در همین حال یک تحلیلگر بازار رمزارزهای دیجیتال پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین می‌تواند از ۳۳۰ هزار دلار فراتر رود و الگوهای تاریخی خود را تغییر دهد.

تریدینگ شات معتقد است که اگر بیت‌کوین مسیر فعلی خود را حفظ کند، در مسیر انحراف قابل توجهی از الگوی رشد معمول خود قرار می‌گیرد و به‌طور بالقوه مرحله پیشگامانه را برای پیشرفت قیمت خود منعکس می‌کند. به تازگی بیت‌کوین چرخه شکست خود را وارونه و معیارهای جدیدی را در عملکرد بازارش ایجاد کرده است.

بیت‌کوین با نزول به زیر اوج رکورد قبلی خود (ATH) در ماه ژوئن ۲۰۲۲، به دنبال آن فراتر از میانگین متحرک یک هفته‌ای (MA) و گذراندن صلیب مرگ یک هفته‌ای و صلیب طلایی خود، به‌طور مداوم از انتظارات فراتر رفته است.

تریدینگ شات تاکید کرد که بیت‌کوین قبل از رویداد هاوینگ سال ۲۰۲۴ به رکورد جدیدی فراتر از ۶۹ هزار دلار دست یافت که شتاب قوی را نشان می‌دهد و ممکن است آن را به سمت مرز ۳۳۰ هزار دلار سوق دهد.

اینکه آیا واقعا بیت‌کوین به نقطه عطف ۳۳۰ هزار دلاری خواهد رسید یا از آن فراتر خواهد رفت، هنوز مشخص نشده است، اما چنین پیش‌بینی‌ها شوق و حدس‌هایی در بازار گاوی ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. از زمانی که بیت‌کوین محدوده قیمتی ۶۰هزار دلاری را بازیابی کرده است، پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین در انواع مختلف ارائه شده‌اند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۶۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز شنبه 92 صدم درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۸۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که 15 صدم درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

عصر دیروز هر بیت‌کوین به قیمت 69 هزار و 554 دلار و 82 سنت معامله می‌شد.
 
 
 
 
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۲۸۸۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما