۰
معرفی‌کنندگان متخلفان پاداش می‌گیرند

جریمه ۱۰۰ برابری بهای برق برای ماینرهای غیرمجاز

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۳
جریمه ۱۰۰ برابری بهای برق برای ماینرهای غیرمجاز
جریمه ۱۰۰ برابری بهای برق برای ماینرهای غیرمجاز
آی‌تی‌من- مصطفی رجبی مشهدی با بیان نقش ماینرهای غیرمجاز در سنگین کردن بار شبکه برق کشور گفت: هر دستگاه ماینر معادل یک کولر گازی برق مصرف می‌کند.

وی با بیان مجوز اخذ شده از سازمان اموال تملیکی گفت: دستگاه‌های غیرمجاز کشف شده از این پس امحا خواهند‌شد و تاکنون ٨٢٢ دستگاه در خراسان رضوی و ١۵٠٠ دستگاه در استان گلستان امحا شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توانیر خطاب به کسانی که اقدام به استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز‌ارز می‌کنند، گفت: استفاده غیرمجاز از برق با هدف کسب سود نامشروع، جریمه‌های سنگین در پی خواهد داشت، به طوری که این جریمه معادل ١٠٠ برابر قیمت برق خواهد بود. در صورت تکرار تخلف، انشعاب آنها برای همیشه جمع‌آوری خواهد‌شد.

رجبی مشهدی با بیان قوانین تصویب شده برای استفاده قانونی از برق برای استخراج رمز ارز گفت: با توجه به قوانین مصوب می‌توان با اخذ مجوز نسبت به استخراج رمز ارز اقدام کرد.

مدیرعامل توانیر یادآور شد: در عین حال در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز برای استخراج رمز‌ارز توسط مردم، امکان ارسال گزارش در سامانه برق‌ من وجود دارد که در این صورت به ازای هر دستگاه یک میلیون تومان پاداش اختصاص خواهد‌یافت.

در همین رابطه مجری نظارت بر ساماندهی استخراج رمز‌دارایی‌های توانیر نیز گفت: امسال توانیر با تغییر در رویکرد اجرایی در عملیات شناسایی و معرفی مراکز استخراج رمز ارز توسط شهروندان به دنبال ساماندهی هرچه بیشتر این مزارع از یک سو و از سوی دیگر کاهش مصارف غیرمجاز در این حوزه است.

‌هادی سفیدمو در جلسه هم اندیشی تامین برق مستمر و پایدار و گذر موفق از پیک بار تابستان ۱۴۰۳ در شرکت توزیع برق اهواز در خصوص پاداش‌های تعیین شده توسط توانیر برای کسانی که اقدام به ارائه گزارش از طریق سامانه سمات توانیر به آدرس http//:tavanir.org.ir کنند، افزود: شاید این فرضیه در ذهن شهروندان پیش بیاید که ممکن است در صورت ارائه گزارش اطلاعات ما فاش شود، اما در این خصوص لازم است بیان کنیم، تمام اطلاعات ثبت شده از طریق این سامانه در اوج محرمانگی بوده و به صورت طبقه‌بندی شده نگهداری می‌شود.

سفیدمو ادامه داد: پس از انجام مراحل قانونی توسط پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضایی براساس جدول تعیین شده جدید با افزایش ضریب ۳ درصد، پاداش معرفی مراکز استخراج رمزارز برای آنها لحاظ و به شماره حسابی که در سامانه ثبت کرده‌اند واریز خواهد شد.

 
 
کد مطلب : ۲۸۳۳۲۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما