۰

پوما اولین گجت پوشیدنی را احیا می کند

تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰
پوما اولین گجت پوشیدنی را احیا می کند

به گزارش گیزمگ، کفش های هوشمند ممکن است به عنوان یک نوآوری جدید شناخته شوند اما در واقع این چنین نیست و قدمت آنها به زمانی برمی گردد که مایه تعجب است.

کفش های هوشمند شرکت پوما موسوم به RS-Computer که در سال 1986 تولید شدند، خیلی پیشتر از رواج فناوری های پوشیدنی، مسافت طی شده را محاسبه می کردند و در حقیقت اولین فناوری پوشیدنی به حساب می آمدند. کیت های الکترونیکی این کفش ها به اقتضای زمان خود، در پشت پاشنه آنها قرار داشت و کاربران با کابل های مخصوص آن زمان می توانستند آن را به کامپیوتر وصل کنند و اطلاعات آن را استخراج کنند.

سخت افزارهای کامپیوتری در زمینه فناوری های پوشیدنی طی سه دهه اخیر کاملا تغییر کرده است و آغازگر آن شرکت پوما بوده است.

اکنون پوما می خواهد دوباره سری کفش های RS-Computer خود را با رنگ های آشنا و پاشنه مخصوصش، اما این بار کاملا مدرن و با فناوری ردیابی تناسب اندام بازسازی کند.

مدل 2018 این کفش از یک شتاب سنج سه جهته برای اندازه گیری مصرف کالری، مسافت طی شده و شمارش گام ها استفاده می کند و به جای نیاز به وصل کردن یک کابل برای رصد داده های 30 روزه با کامپیوتر قدیمی Apple II یا Commodore 64، از بلوتوث برای ارسال اطلاعات به یک برنامه اندروید یا iOS استفاده می شود.

البته شما هنوز هم به اتصال یک کابل نیاز خواهید داشت، اما این بار یک اتصال USB برای شارژ باتری لیتیوم-پلیمری آن خواهد بود.

جای تعجب نیست که این کفش قرار است تولید انبوه شود. در حقیقت، تولید انبوه آن می تواند تبدیل به رقیب کتانی HyperAdapt  نایکی شود.

پوما تنها 86 جفت از این کتانی را در همین ماه (دسامبر) از طریق وبسایت خود و نمایندگی های فروش پوما در برلین، لندن و توکیو به فروش می رساند.

تکنولوژی این کتانی در داخل آن به روز شده است، اما پوما شکل ظاهری آن را تغییری نخواهد داد تا حس نوستالژی آن حفظ شود.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۰۷۸۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين