۰

جزییات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹
جزییات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک
جزییات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک

آی‌تی‌من- مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در یک بیانیه خبری از گسترش برنامه ای به نام «شبکه پاک» خبر داده است. هدف دولت آمریکا از ارائه این برنامه جلوگیری از جمع آوری اطلاعات شهروندان خود و همچنین اطلاعات حساس توسط کشورهای دیگر از جمله چین است.

طبق بیانیه پمپئو، این طرح شامل ۵ بند جدید برای محافظت از زیربنای ارتباطی و فناوری  این کشور است. برنامه های مذکور با توجه به استانداردهای امنیت دیجیتالی و همچنین طرح مسیر پاک۵G ارائه شده اند. این طرح در ۲۰ آوریل سال جاری برای تضمین امنیت انتقال اطلاعات در شبکه های 5Gآمریکا به واحدهای دیپلماتیک در سراسر جهان و آمریکا ارائه شده است.

اپراتور مخابراتی پاک: هدف از این بند قطع ارتباط اپراتورهای نا امن با شبکه های مخابراتی آمریکا است. چنین شرکت هایی نباید سرویس های بین المللی به آمریکا  فراهم کنند.

ذخیره پاک: این بند شامل حذف اپلیکیشن های نامعتبر از اپ استورهای موبایل آمریکا است. اپلیکیشن های خطرناک امنیت افراد را تهدید و علاوه بر آن به گسترش ویروس ها و اخبار جعلی کمک میکنند.

 اپلیکیشن پاک: از نصب پیش فرض یا دانلود اپلیکیشن های معتبر در موبایل های نامعتبر جلوگیری شود.

رایانش ابری پاک: جلوگیری از ذخیره و فراوری شدن اطلاعات شخصی و  مالکیت های معنوی کسب و کارها از جمله تحقیقات کووید۱۹ در سیستم های رایانش ابری که رقبای آمریکا به آنها دسترسی دارند.

شبکه کابل اینترنت پاک: تضمین آنکه کابل های اینترنتی زیر دریایی آمریکا که این کشور را به اینترنت جهانی متصل می کنند، توسط رقبا و عاملان خطرناک دستکاری نشوند. در همین راستا با شرکای خارجی همکاری می شود تا کابل های اینترنت زیردریایی در سراسر جهان در معرض خطر قرار نگیرند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۳۹۶۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين