۰

جاسوسی از دانش آموزان با نرم افزارهای هک اف بی آی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶
جاسوسی از دانش آموزان
 با نرم افزارهای هک اف بی آی
جاسوسی از دانش آموزان با نرم افزارهای هک اف بی آی

آی‌تی‌من- بررسی‌های انجام شده توسط تام مک کی و دروف مروترا خبرنگاران سایت گیزمودو نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از مدارس در ایالت‌های مختلف آمریکا ابزار هکری و جاسوسی سایبری پلیس فدرال آمریکا را خریداری می‌کنند تا بتوانند گوشی‌های دانش آموزان را هک کنند و عکس‌ها و متون ذخیره شده در آنها را مشاهده کنند.

ابزار هکری اف بی آی به مدیران مدارس امکان می‌دهد تا حتی عکس‌ها و پیام‌های پاک شده از گوشی‌های دانش آموزان را مشاهده کنند. این کار اگر چه به بهانه حفاظت از دانش آموزان و کمک به آنها صورت می‌گیرد اما موجب نقض حریم شخصی و امنیت آنها شده و دسترسی مدیران مدارس به تمامی ‌اطلاعات موجود در گوشی‌های دانش آموزان را ممکن می‌کند.

از جمله ابزار هکری که مورد استفاده مدیران مدارس در امریکا قرار می‌گیرد، می‌توان به ابزار تولید شده توسط شرکت اسراییلی Cellebrite اشاره کرد که همکاری‌های گسترده‌ای با نیروهای پلیس محلی و فدرال آمریکا دارد. 

نکته قابل تامل دیگر گرانی این ابزار است. برخی مدیران مدارس برای خرید این ابزار تا ۱۲ هزار دلار هزینه کرده‌اند و این نگرانی وجود دارد که نشت ابزار یاد شده به خارج از اف بی آی در نهایت موجب شود که آنها به دست افراد خلاف کار و خود مجرمان هم بیفتد.
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۵۰۶۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين