۰
تعرفه‌های ویزیت 30 درصد بالاتر می‌رود

تشویق پزشکان به اجرای نسخه الکترونیکی از جیب مردم!

تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷
تشویق پزشکان به اجرای نسخه الکترونیکی از جیب مردم!
تشویق پزشکان به اجرای نسخه الکترونیکی از جیب مردم!

آی‌تی‌من- علیرضا مدرکیان گفت: در سال ۱۴۰۰ تعرفه ویزیت پزشکان نسبت به آخرین تغییر سال ۹۹، ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده اما در صورت استفاده از نسخه‌نویسی الکترونیکی این افزایش تعرفه به ۳۰ درصد می‌رسد.

وی تصریح کرد: طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی، دولت موظف است پیگیر برنامه نسخه‌نویسی الکترونیکی باشد و امسال با جدیت این مساله در حال پیگیری است به همین علت برای تشویق پزشکان به منظور استفاده از این طرح، افزایش ۳۰ درصدی تعرفه ویزیت را برای آنها در نظر گرفته‌است.
وی با بیان اینکه ما پیشنهاد دادیم که اگر امکان دارد این مابه‌التفاوت ۲۰ درصدی از جیب مردم پرداخت نشود، توضیح داد: طی صحبت‌هایی که با رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان و مدیرکل بیمه سلامت استان داشتیم، پیشنهاد دادیم این مابه‌التفاوت توسط سازمان‌های بیمه‌گر یا ارگانی پرداخت شود تا مردم هزینه زیادی متحمل نشوند.

مدرکیان گفت: در حال حاضر نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان انجام می‌شود اما الان که ما درگیر پاندمی کروناویروس هستیم، زمان مناسبی برای اجرای این طرح نبود چراکه مدت زمان حضور بیماران در بیمارستان‌ها و مطب‌ها را افزایش داده‌ است.

بر اساس این گزارش، ویزیت پزشکان سال ۹۹ علاوه بر اینکه در ابتدای سال افزایش ۱۵ درصدی داشت، در بهمن‌ماه نیز بین ۸ تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد!
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۶۱۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين