۰

مکزیک بیشترین استفاده را از پگاسوس کرده است

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲
مکزیک بیشترین استفاده را از پگاسوس کرده است
مکزیک بیشترین استفاده را از پگاسوس کرده است

آی‌تی‌من-  به گزارش «واشنگتن پست»، پروژه «پگاسوس»، دست کم ۱۰ کشور را شناسایی کرده که به نظر می‌رسد از مشتریان شرکت رژیم صهیونیستی «ان اس او» به عنوان مالک «پگاسوس» بوده‎اند.

این گزارش می‎گوید: کشور‌هایی مانند عربستان سعودی، امارات و هندوراس از جمله این کشور‌ها بوده‎اند، اما ببیشترین درصد اسامی‌ موجود در این فهرست – ۱۵ هزار اسم- متعلق به مکزیک است؛ مشارکت مکزیک در این برنامه تجسس و نظارت، تعجب آور نیست. سال ۲۰۱۷ روزنامه «نیویورک تایمز» نخستین افشاگری عمده را درباره هدف قرار دادن تلفن همراه فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و ... از سوی دولت مکزیک به ریاست جمهوری «انریکه پنیا نیتو»، منتشر کرد. به نوشته واشنگتن پست، اگرچه ‌اندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور فعلی برزیل وعده داده که این کشور دیگر از جاسوس افزار پگاسوس استفاده نمی‌کند، اما وضعیت مبهم آن نشان دهنده الگوی وسیع تری از رفتار‌های سرکوبگرانه در مکزیک و فراتر از آن است.

درز اطلاعات مربوط به شماره تلفن همراه بیش از ۵۰ هزار نفر در سراسر جهان، نشان می‌دهد که آن‌ها توسط مشتریان شرکت صهیونیستی «NSO Group» برای نظارت و جاسوسی انتخاب شدند. این افراد در سال ۲۰۱۶ توسط مشتریان «ان اس او»، به عنوان سوژه جاسوسی معرفی شدند. «ان اس او» پیشتر ادعا کرده بود که «پگاسوس» با امکان دسترسی به همه داده‌های دستگاه هدف و تبدیل آن به یک ضبط کننده صوتی یا تصویری، فقط برای استفاده علیه تروریست‌ها و مجرمان خطرناک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
مرجع : میزان
کد مطلب : ۲۷۶۹۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين