۰
رییس کل بانک مرکزی:

رمز ارز ملی آزمایشی راه‌اندازی می‌شود

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۴
رمز ارز ملی آزمایشی راه‌اندازی می‌شود
رمز ارز ملی آزمایشی راه‌اندازی می‌شود

آی‌تی‌من - علی صالح آبادی دیروز در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص گزارشی مبنی بر افزایش نامتعارف قیمت ارز طی 4 سال آینده، گفت: این گزارش در دولت قبل تهیه شده و نظرات یک کارشناس بوده و به هیچ وجه نظر دولت سیزدهم نیست.

وی افزود: دولت سیزدهم هیچ کدام از مفروضات و مبانی این گزارش را قبول ندارد، ما علی رغم فشار‌های تحریمی‌ توانستیم آرامش را در بازار ایجاد کنیم و انشاالله تداوم خواهد داشت.

صالح آبادی ادامه داد: منابع ارزی حاصل از صادرات نفتی و غیر نفتی در سامانه نیما عرضه می‌شود و خوشبختانه اکنون هیچ گونه کمبود ارز در سامانه نداریم و حتی بعضا مازاد عرضه ارز را در سامانه‌ها شاهد هستیم.

رییس کل بانک مرکزی گفت: آرامش را در بازار پیش بینی می‌کنم، تمام تلاش ما بر این خواهد بود که این آرامش را در بازار ارز همچنان حفظ کنیم.

وی همچنین در خصوص موضوع حذف ارز ترجیحی برای واردات کالا‌های اساسی افزود: این موضوع در ستاد اقتصادی دولت در حال رسیدگی است، نتایج آن اعلام خواهد شد منتهی تا زمانی که تخصیص ارز 4200 تومانی به یک سری کالا‌های خاص و اساسی مطرح است، ما اختصاص خواهیم داد.

صالح آبادی درباره بررسی موضوع رمزارز‌ها در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در آینده رمز ارز ملی را به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهیم کرد و در حال حاضر بانک مرکزی بررسی‌های خود را روی آن انجام می‌دهد.

وی افزود: امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار نهایی شود تا این موضوع که به صورت محدود از سوی برخی کشور‌ها دنبال شده، در ایران نیز راه اندازی شود.


 
مرجع : تسنیم
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۳۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما