۰
وزیر ارتباطات در دیدار با همتای روسی

شرکت‌های دانش بنیان ایرانی حضور فعالی در روسیه خواهند داشت

تاریخ انتشار
شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵
شرکت‌های دانش بنیان ایرانی حضور فعالی در روسیه خواهند داشت
شرکت‌های دانش بنیان ایرانی حضور فعالی در روسیه خواهند داشت

آی‌‌تی‌من- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان از توسعه همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه ارتباطات و فناوریاطلاعات خبر داد.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان پس از مذاکره و رایزنی با همتای روسی و امضای چند سند همکاری در زمینه فناوری ارتباطات و مخابرات گفت: شرکت‌هایدانش‌بنیان و توانمند ایرانی از این به بعد حضور فعالی در بازار روسیه خواهند داشت.

زارع‌پور با بیان اینکه نشست‌های مجازی بین شرکت‌هایایرانی و روسی، به منظور شناسایی نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، از دو ماه پیش آغاز شده بود، افزود: ۱۸ شرکت توانمند ایرانی از سه روز پیش در مسکو حضور دارند و در نشست‌های رو در رو با شرکت‌های متناظر روسی، بهتفاهم‌های بسیار خوبی دست پیدا کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در حاشیهمذاکره با وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعیروسیه ۴ سند همکاری بین شرکت‌های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسید. 

عیسی زارع‌پور گفت: با امضا این اسناد، زمینه برای تعمیق و توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های بین دو کشور در حوزه ارتباطات، مخابرات، نرم‌افزار، سخت‌افزار و توسعه خدمات دیجیتال فراهم شد و از این پس شرکت‌های ایرانی حضور موثری در بازارهای روسیه خواهند داشت.

وزیر ارتباطات تاکید کرد که بازارسازی برای محصولات و تجهیزات ایرانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از راهبردهای مهم وزارت ارتباطات است که به صورت جدیپیگیری می‌شود.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۳۲۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين