۰

اروپا نخستین قوانین رمزارز را تایید کرد

تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۹
اروپا نخستین قوانین رمزارز را تایید کرد
اروپا نخستین قوانین رمزارز را تایید کرد

آی‌تی‌من- طی جلسه وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا قوانینی که پارلمان اتحادیه اروپا در آوریل تصویب کرد، تایید شد و پیشبینی می‌شود این قوانین از ۲۰۲۴ میلادی اجرایی شوند.

قانونمندسازی پس از فروپاشی صرافی FTX به یکی از اضطراری‌ترین موضوعات برای رگولاتورها تبدیل شده است. الیزابت اسوانتسن وزیر اقتصاد سوئد که ریاست اتحادیهاروپا را برعهده دارد نیز در این باره می‌گوید: رویدادهایاخیر نشان داده‌اند به سرعت به وضع قوانینی نیاز است تا از شهروندان اروپایی که در این دارایی‌ها سرمایه گذاری کرده‌اند، حفاظت شود. علاوه بر آن چنین قوانینی از سواستفاده از صنعت رمزارز برای مقاصد پولشویی و سرمایه گذاری در تروریسم جلوگیری می‌کند.

قوانین مذکور شرکت‌های صادر کننده، تاجر و حفاظت از دارایی‌های رمزارزی در ۲۷ کشور اتحادیه را ملزم می‌کند برایفعالیت مجوز دریافت کنند.

وزرای این منطقه گام‌هایی برای مقابله با فرار از مالیات و استفاده از انتقال‌های دارایی رمزارزی برای پولشویی و تسهیلردیابی تراکنش‌ها برداشته‌اند. آنها توافق کردند که از ژانویه۲۰۲۶ میلادی تهیه کنندگان سرویس‌ها باید نام فرستنده و ذینفع‌ها در دارایی‌های رمزارزی بدون در نظر گرفتن مبلغ انتقالی، مشخص شود.

همچنین کشورها درباره اصلاح قوانین مربوط به آنکه کشورهای عضو چگونه باید در خصوص مالیات تراکنش‌هایرمزارزی با یکدیگر همکاری کنند و همچنین درباره تبادل اطلاعات درباره قوانین پیش پرداخت مالیات برای افراد بسیار ثروتمند، به توافق دست یافتند.

شرکت‌های رمزارز خواهان قطعیت در قوانین هستند و به کشورها فشار وارد می‌کنند تا از قوانین اتحادیه اروپا کپیبرداری کنند و از رگولاتورها خواسته‌اند هنجارهای جهانی برایفعالیت‌های خارج از مرز تعیین کنند.

 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۱۰۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما