۰

روسیه نظارت بر تراکنش‌های رمزارز را تشدید می‌کند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳
روسیه نظارت بر تراکنش‌های رمزارز را تشدید می‌کند
روسیه نظارت بر تراکنش‌های رمزارز را تشدید می‌کند

آی‌تی‌من- «راسفین مانیتورینگ» آژانس نظارت مالی روسیه اعلام کرد از نرم افزار برای ردیابی تراکنش‌های رمزارزی استفاده می‌کندو امیدوار است قابلیت‌های آن را ارتقا دهد. این درحالی است که دولت سعی دارد قوانین جدیدی برای این بخش وضع کند.

بانک روسیه از مدت‌ها قبل درباره رمزارزها با تردید برخورد و با اشاره به نگرانی‌هایی درباره ثبات این بازار خواستار ممنوعیتکامل تجارت و استخراج آن شده بود. این در حالی است که اکنون دولت تصمیم گرفته صنعت رمزارز را قانونمند کند.

به گفته یور چیخانچین رییس راسفین مانیتورینگ، روسیههم اکنون موارد خاص جنایی رمزارزها را شناسایی کرده و تصمیم دارد سیستم‌های خود را ارتقا دهد و تراکنش‌ها و بلاکچین های مخفی را شناسایی کند.

چیخانچین معتقد است در حال حاضر نمی‌توان تمام بخش‌هایاین صنعت را پوشش داد زیرا همه کشورها تمایلی به قانونمندسازی رمزارز ندارند.

او در این باره می‌گوید: هنگامی که حساب‌های رمزارزی وارد حوزه‌ای بدون قانون می‌شوند، شرایط سخت می‌شود و ما نمی‌دانیم در این حوزه چه افرادی فعالیت می‌کنند. اما تصور می‌کنم می‌توان مشکل را برطرف کرد.

به گفته آناتولی آکساکوف مدیر کمیته مالی در پارلمان سلفیروسیه، پیش نویس قانون رمزارزها تا پاییز امسال ارائه می‌شود. او در این باره می‌گوید: پر واضح است که قوانینسختگیرانه ای در این زمینه وضع می‌شود.
 
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۹۲۶۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما