۰

مشکل داغی در آیفون ۱۶ حل می‌شود؟

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳
مشکل داغی در آیفون ۱۶ حل می‌شود؟
مشکل داغی در آیفون ۱۶ حل می‌شود؟

آی‌تی‌من- بعضی از مدل‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو ممکن بود به حدی داغی شوند که کاربر نتواند آنها را در دست نگه دارد اما با انتشار به روزرسانی iOS ۱۷.۰.۳، این مشکل تا حدودی برطرف شد. اپل بهینه‌سازی ضعیف  نرم‌افزار را عامل این مشکل خواند و یک ترمیم نرم‌افزاری منتشر کرد اما خنک ‌سازی موثرتر هم ممکن است کمک کند.

آیفون ۱۵ در حال حاضر عرضه شده است و نمی‌تواند در اواسط چرخه عرضه خود، تغییر سخت افزاری داشته باشد، اما کاربری در شبکه ایکس به نام کسوتامی‌سان، مدعی شد اپل سرگرم کار روی راه‌حلی برای آیفون ۱۶ است. این شرکت می‌تواند برای انتقال بهتر حرارت، از یک خنک کننده گرافن و یک بدنه باتری فلزی استفاده کند.

آیفون به اندازه ای کوچک است که فضای زیادی برای یک خنک کننده ضخیم یا سنگین ندارد. گرافن یک ماده عالی برای یک خنک کننده است زیرا رسانایی حرارتی آن ۱۰ برابر بیشتر از مس است.

آیفون، فن ندارد. بنابراین، حرارت باید از طریق قاب دستگاه با استفاده از انتقال حرارت غیرفعال، به هوا پراکنده شود. خنک کننده‌ها دقیقا همان کاری را انجام می‌دهند که از نام آنها پیداست و با داشتن ارزش رسانایی گرمایی کارآمدتر نسبت به مواد پیرامون شان، گرما را از محدوده‌های ناخوشایند، حذف می‌کنند.

گرافن عملکرد بهتری نسبت به مکانیزم خنک‌کننده موجود دارد، بنابراین به آیفون اجازه می‌دهد تا با گرمای بیشتری به طور موثرتری مقابله کند.

اپل راه‌های زیادی را برای خنک کردن آیفون بررسی کرده است، اما تغییر چندانی فراتر از استفاده از خنک کننده‌های مختلف نداشته است.

مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل، اظهار کرده است که اپل ممکن است از محفظه‌های بخار در یک نقطه استفاده کند، در حالی که یک امتیاز انحصاری ثبت شده، به مگنت به عنوان راه‌حل اشاره می‌کند.

با این حال، این گزینه‌ها مقرون به صرفه بوده و نیاز به تغییرات اساسی در طراحی دارند. اگر شایعه صحت داشته باشد، گرافن ممکن است راه‌حل مناسبی برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آیفون ۱۶ باشد.

بر اساس گزارش اپل اینسایدر، کسوتامی‌یک افشاگر شناخته شده است و سابقه افشاهای دقیق مانند قطعات یو اس بی سی برای آیفون ۱۵ را دارد، اما همچنین مواردی مانند پیش بینی کابل تاندربولت برای آیفون ۱۵ پرو را از دست داد.
مرجع : ايسنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۲۱۸۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما