۰
رئیس هیأت مدیره نصر تهران در رویداد روز ملی فناوری اطلاعات مطرح کرد:

پیام اتحاد صنف فناوری اطلاعات را به حاکمیت مخابره کنیم

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴
پیام اتحاد صنف فناوری اطلاعات را به حاکمیت مخابره کنیم
پیام اتحاد صنف فناوری اطلاعات را به حاکمیت مخابره کنیم

آی‌تی‌من- در این رویداد، حسین اسلامی، رئیس هیات‌مدیره این سازمان با تبریک روز فناوری اطلاعات، از اهمیت ثبت این روز در تقویم و مصادف شدن آن با سال دانش‌بنیان گفت و این اقدام و برگزاری چنین مراسمی‌را به‌عنوان بهانه‌ای برای اهمیت بیشتر به نقش فناوری اطلاعات و به رسمیت شناختن دارایی‌های نامشهود معرفی کرد.

اسلامی ‌با اشاره به جایگاه فناوری اطلاعات در جهان توضیح داد: امیدواریم برگزاری و بزرگداشت چنین روزی به فرهنگ‌سازی حول دارایی‌های نامشهود کمک کند. ما برای اولین بار یک کارگروهی در زمینه فناوری اطلاعات داریم که اختیارات ریاست جمهوری به این کارگروه تفویض شده است. ادبیات فناوری و ادبیات حوزه نرم‌افزار باید در تمامی ‌نهادهای دولتی و خصوصی کشور جا بیفتد.
او ادامه داد: هیچ وزارت‌خانه‌ای نیست که ما در بخش فناوری اطلاعات با آن سروکار نداشته باشیم و به همین دلیل هماهنگی با تمامی‌دستگاه‌ها برای ما بسیار مهم است. ما از قضات درخواست آشنایی بیشتر با حوزه فناوری اطلاعات داریم و اینکه از مشاوران و اعضا سازمان نصر کمک و مشورت گرفته شود. اسلامی ‌تاکید کرد: درخواست ما از مجلس این است که قبل از نهایی شدن طرح یا هر تصمیمی‌و رفتن آن به صحن علنی از فعالان این حوزه مشورت گرفته شود. اگر چنین مسیری درخصوص طرح صیانت عملیاتی می‌شد، مسیر دیگری این طرح به خود می‌گرفت. همچنان انتظار داریم که اقتصاد دیجیتال گسترش پیدا کند. او توضیح داد: سازمان نصر تهران تلاش کرده در حوزه رسانه به شکل جدی‌تری عمل کند و همچنین به دنبال امکان‌های گفت‌وگوی صریح با دولت بوده‌ایم. بدنه صنف رفع مشکلات خود را در اتحاد جست‌وجو می‌کند و اکنون فرصت این است که مشکلات قدیمی‌را کنار گذاشته و این پیام را به حاکمیت انتقال دهیم که همه ما با هم مطالبات یکسانی داریم و در این مسیر با یکدیگر متحد هستیم.
 
کد مطلب : ۲۷۹۲۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين