۰

کرونا بازار رایانه و لپ تاپ را احیا کرد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۴

آی‌تی‌من-  به گفته مدیران ارشد صنایع سخت افزاری، ذخایر لپ تاپ و رایانه رومیزی جهان در ٢٠٢٠ به حدی رسیده که از زمان عرضه آیفون در ٢٠٠٧ میلادی نیز بی سابقه تر بوده است. این در حالی است که تولیدکنندگان هنوز بیش از چندماه نیاز دارند تا سفارش‌های بزرگ خود را انجام دهند.

آموزش و کار از راه دور به احیای بازار رایانه‌ها در دوران همه گیری ویروس کرونا منجر شده و از سوی دیگر میزان تقاضا برای موبایل را کاهش داده است. این در حالی است که طی دهه گذشته و پس از عرضه آیفون و موبایل‌های جدید اندروید تقاضا برای دستگاه‌های بزرگتر کاهش یافته بود.

به گفته یکی از مدیران این صنعت، کل زنجیره ذخایر به حدی بی سابقه با فشار روبرو شده است.

حجم سالانه محموله‌های لپ تاپ و دسک تاپ  در ٢٠٠٨ میلادی به ٣٠٠ میلیون دستگاه رسید. اما این شاخص اخیرا به حدود ۲۵۰ میلیون دستگاه کاهش یافته بود.

این در حالی است که برخی از تحلیلگران اکنون پیش بینی می‌کنند تعداد محموله‌های لپ تاپ و دسک تاپ ٢٠٢٠ احتمالا به حدود ٣٠٠میلیون برسد که ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته است. رشد محموله‌های تبلت حتی از این روند هم سریع تر خواهد بود.

طبق گزارش شرکت تحلیل اطلاعات بازار کانالیس تا پایان ۲۰۲۱ میلادی تعداد لپ تاپ و دسک تاپ‌های مورد استفاده و همچنین تبلتها به ۱.۷۷ میلیارد دستگاه می‌رسد که نسبت به دستگاههای ثبت شده در ٢٠١٩ میلادی بیشتر است.

تولید کنندگان رایانه در سراسر جهان برای تامین تقاضای ناگهانی تهیه کنندگان تجهیزات خود را افزایش داده و از سوی دیگر بارگیری را تسریع کرده‌اند.

با وجود آنکه بسیاری از کارخانه‌ها پس از تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا مشغول کار هستند اما دسترسی به تجهیزاتی مانند نمایشگر و پردازشگر کار سختی است. 

در همین راستا تحلیلگران پیش بینی خود از میزان فروش رایانه دسک تاپ و لپ تاپ در ٢٠٢١  را افزایش داده‌اند، البته به شرطی که چالشی در فرایند تولید وجود نداشته باشد.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۵۱۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين